Pohodlie bývania

Nový život pre váš domov

Rad farieb, ktorý zlepšuje duševnú a telesnú pohodu

ZLEPŠITE SI SVOJU DUŠEVNÚ A TELESNÚ POHODU PRIČOM ZAČNITE OD STIEN

Abitare il Benessere predstavuje rad vodových farieb vyvinutý spoločnosťou San Marco určený pre interiér, ktorý prispieva k udržiavaniu čistého vzduchu domova. 

Vďaka farbám radu Abitare il Benessere sú steny priedušné a prirodzene regulujú vlhkosť a teplotu. 

Farby radu Abitare il Benessere znižujú výskyt nečistôt v prostrediach interiéru a neprodukujú škodlivé látky. Každá z nich je tiež navrhnutá pre konkrétne potreby, ako je boj proti tvorbe plesní a zlepšenie kvality vzduchu v miestnostiach. 

S farbami San Marco dáte vášmu domovu nový život a každodennú pohodu. 

Život v zdravom prostredí

90% nášho času trávime v uzavretom prostredí, pričom jedným z nich je aj náš domov. Predstavuje však domov dokonale bezpečné miesto? 

Nie vždy.

Znečistenie interiéru je až 5-krát vyššie porovnaní s exteriérom.

V našich príbytkoch na nás môžu číhať zdraviu škodlivé častice a látky: vírusy, choroboplodné zárodky, baktérie, plesne, roztoče a prchavé organické zlúčeniny (VOC). Prchavé organické zlúčeniny (v skratke VOC, z anglického: volatile organic compounds) sú chemické látky uvoľňované z povrchov nábytku a stien, alebo čistiacich produktov. Tieto látky môže uvoľňovať aj mnoho materiálov použitých na stavbu našich príbytkov. Formaldehyd je jednou z najrozšírenejších a najškodlivejších prchavých organických zlúčenín (VOC).

Kvalitný vzduch

V poslednej dobe sme si všetci uvedomili podstatný význam dezinfekcie prostredia – aj to, čo si prinesieme zvonku, môže ohroziť našu bezpečnosť vo vnútri domova. 

Okrem škodlivých čiastočiek a látok existujú ďalšie faktory, ktoré nepriamo vplývajú na kvalitu vzduchu v interiéri ako je teplota a vlhkosť: ich nerovnováha ohrozuje naše duševné a telesné zdravie a pohodu. 

Poznáte tajomstvo optimálnej klímy v interiéri? 

Vymaľujte si svoj domov minerálnymi produktmi, ktoré prispievajú k znižovaniu kolísania teploty a vlhkosti.

V roku 2000 Svetová zdravotnícka organizácia uznala kvalitu vzduchu v interiéri za základné ľudské právo nevyhnutné pre plnohodnotný život. 

ZDRAVÉ PRE VÁS, UDRŽATEĽNÉ PRE ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Starať sa o prostredie interiéru môže znamenať aj zodpovedne sa správať k vonkajšiemu prostrediu. Akým spôsobom? 

Voľbou kvalitných produktov určených pre vnútorné priestory domova, ktoré sa môžu vyznačovať špecifickými vlastnosťami. 

Nulové emisie prchavých organických zlúčenín (VOC): tieto zlúčeniny predstavujú chemické látky, ktoré sa ľahko uvoľňujú do vzduchu a ohrozujú jeho zdravotnú nezávadnosť.

Pre zdravie svojej rodiny si zvoľte produkty bez obsahu prchavých organických zlúčenín (VOC). 

Minerálny pôvod: ak je to možné, uprednostnite stavebné materiály tvorené prírodnými surovinami ako je vápno, ktoré neuvoľňujú látky škodlivé pre človeka ani životné prostredie. 

Nový život pre Váš domov

Čo Vám príde na um pri vyslovení slova „domov“? Pre nás je „domov“ miesto, kam sa môžeme vždy vrátiť a nájsť v ňom svoje obľúbené veci; priestor, kde sa môžeme ponoriť do svojho sveta a venovať sa svojim záľubám; schránka, ktorá ukrýva naše najcennejšie spomienky; bezpečné a pokojné hniezdo; spôsob vyjadrenia vlastnej osobnosti. 

„Domov“ znamená starať sa o to, čo za to stojí: pre plné prežívanie každého dňa je dôležité, aby prostredie domova bolo v každom ohľade bezpečné a pohodlné. 

Vďaka správnym opatreniam nám čas strávený doma môže poskytnúť tú pravú regeneráciu. 

Call Now Button